Nový blog

Dobrý den,

jsem rád, že jste zavítal(a) na můj nový blog. Píši nový, protože cca posledních 8 let jsem se věnoval psaní svého starého blogu, který si můžete prohlédnout zde.

Dlouho jsem se rozhodoval, jakým způsobem se postavit k blogování. Rozhodl jsem se, že na doméně kumst.net budu uveřejňovat pouze odborné články, které souvisejí s Linuxem, programováním, mým publikováním a informatikou obecně. Na starém blogu na doméně kumst.inzerujme.cz budu uveřejňovat příspěvky osobního rázu - mé zážitky, názory, politické glosy, atd. Odborné články budou na starém blogu uveřejňovány formou odkazu do tohoto nového blogu. Doufám, že v tomto režimu budu schopen efektivně psát. Dám tomu několik týdnů a následně budu své rozhodnutí případně revidovat.

Na co se na mém blogu můžete těšit? Doufám, že toho bude hodně a že budete, jako čtenáři, spokojeni. Jsem zapřísáhlý GNU/Linuxák. Poslední verze windows, kterou jsem pravidelně z vlastní vůle používal byl windows 98. Mé první zkušenosti s Linuxem pocházejí z roku 2001.  Linux, jako hlavní systém, používám někdy od přelomu let 2002/2003. Dříve jsem byl velmi fanatickým propagátorem GNU/Linuxu a preferoval jsem ideologický způsob propagace tohoto systému. Dnes jsem ortodoxním vyznavačem také, ale pro propagaci preferuji přístup pragmatický, což znamená akcentaci ekonomických, časových, vzdělanostních a jiných výhod GNU/Linuxu, ale na druhou stranu také otevřený dialog o nedostatcích. GNU/Linux, konkrétně distribuci Debian, používám na notebooku, desktopu i serveru. Považujeme-li Android za distribuci Linuxu, používám jej také na mobilním telefonu a tabletu.

Můžete se tedy těšit na spoustu zlepšovacích návrhů a textů o Linuxu, na všemožné skripty pro ulehčení práce, na články o programování a o informatice. Jak jsem již párkrát na internetu napsal, připravuji knihu a doufám, že ji v brzké době budu dokončovat. Způsob vydání ještě nemám vymyšlen, momentálně je v jednání i možnost vydat knihu jako seriál článků. Na toto téma tedy také čekejte nějaký ten příspěvek. Mimo to, že rád a hodně píši (možná až moc :-)), jsem také velmi aktivním programátorem. Na svém kontě mám celou řadu výtvorů, které v budoucnu plánuji nějakým způsobem zveřejňovat na této doméně.

To je pro dnešek vše. Děkuji čtenáři, který se dočetl až sem, a přeji dobrou noc.