Ukončení starých stránek, nové stránky, nová instalace a podobně obecně

Konečně jsem se po dlouhé době odhodlal zase něco napsat do svého blogu. Že to ale trvalo, co? :-)

Ukončil jsem běh starých stránek. Byly spuštěny bezmála deset let, své si tedy více než odsloužily. Stále jsem se nemohl dokopat k nějakému refactoringu, tak jsem je prostě vypnul, aby na mne nekoukaly jako němá výčitka poukazující na mou neaktivitu a lenost. Do budoucna se chystám probrat starý blog a to, co bude trochu k tomu, publikovat na blogu novém. Nevím ale, kdy a jestli vůbec se k tomu dostanu.

Nové stránky na doméně kumst.net jsou tedy zatím jediným místem, kde budu občas přispívat nějakým tím moudrem do svého blogu. Zatím je zde nasazen redakční systém Joomla. Jelikož mi tento systém nevyhovuje, chystám se v budoucnu nasadit nějaký jiný CMS nebo nasadit nějaké vlastní řešení. Opět je těžko říct, pro jakou alternativu se rozhodnu. :-) Pokud vás to zajíma, čtěte více v mém blogu, jistě zde o tom budu ještě psát.

Zrovna si instaluji nový debian testing na hlavní pracovní stroj. Rozhodl jsem se pro nasazení souborového systému btrfs. Možná jsem moc odvážný, ale prostě věřím, že to již bude k serióznímu použití. Někdy se o btrfs určitě rozepíšu. Zatím prozradím snad jen to, že killer feature jsou pro mne snapshoty, které btrfs zvládá celkem pěkně.

Z osobního života napíšu snad jen to, že v listopadu 2013 jsem začal pracovat pro společnost Internet CZ, a.s. (Forpsi.com) na pracovní pozici programátor. Novou práci mám rád. Je velmi zajímavá a v super kolektivu.

Dál musím ještě říct, že Idem.cz nyní umí zkracovat i odkazy ležící na https. Je tam sice nějaký bug, protože to občas nějakou stránku nezkrátí, ale většina projde úspěšně. Až najdu trochu času, zkusím se na tuto chybu podívat.

Děkuji všem, kteří dočetli až sem. Mějte se pěkně a zase někdy zde. ;-)